Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva fastighetsförvaltning samt uthyrning av maskiner.
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 331 | 14 526 | 12 153 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 326 | 2 995 | 2 434 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 680 | 2 703 | 2 296 |
| Årets resultat (tkr) | 109 | 1 202 | 931 |
| Summa tillgångar (tkr) | 19 221 | 21 131 | 16 092 |
| Antal anställda | 1 | 12 | 12 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 331 | 14 526 | 12 153 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 326 | 2 995 | 2 434 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 680 | 2 703 | 2 296 |
| Årets resultat (tkr) | 109 | 1 202 | 931 |
| TILLGÅNGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 18 051 | 14 147 | 9 892 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 170 | 6 984 | 6 200 |
| Tillgångar (tkr) | 19 221 | 21 131 | 16 092 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 8 904 | 8 795 | 7 594 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 2 877 | 4 862 | 3 882 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 6 486 | 5 517 | 2 969 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 954 | 1 957 | 1 647 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 19 221 | 21 131 | 16 092 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 12 | 12 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 331 | 1 211 | 1 013 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -99.6% | 20.6% | 20.0% |
| Soliditet | 57.1% | 58.2% | 64.6% |
| Kassalikviditet | 122.6% | 233.4% | 193.8% |
Heckels Fastighetsbolag AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är Heckel Invest AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Bolaget ska bedriva fastighetsförvaltning samt uthyrning av maskiner.